trende
15.12.2020
471
ISO Components

Kelepçe bağlantıları için ISO-KF standardı (DIN 28404, ISO 1609), ince ve yüksek vakumda kullanılan nominal çap DN63 ve daha büyük olan vakum boruları için standart bağlantıdır. İki flanş arasındaki çeşitli bağlantı olasılıkları şekillerde gösterilmektedir.

Fonksiyonel Prensip

ISO-K: Tırnaklı kelepçeler yardımıyla iki tek flanş bağlanır. Flanşların arka tarafında, flanşları birbirine bastıran tırnaklı kelepçelerin kancalandığı bir oluk vardır. KF bağlantılarında olduğu gibi, flanşlar arasında merkezleme halkası ve O-halkalı bir sızdırmazlık vardır. Çoğunlukla, sabit mesafeli bir montaj oluşturan ek bir sıkışmış merkezleme halkası kullanılır.


Delikli ISO-K flanşlarına ISO-F flanşları denir ve sızdırmazlık ISO-K flanşlarla aynıdır. Her iki flanş da birbiriyle kolayca birleştirilebilir. Bir ISO-K flanşı, tutma halkalı döner bir cıvata halkası aracılığıyla döner bir ISO-F flanşa dönüştürülebilir. Vidalar flanşları bir arada tutar.


ISO-F flanşları genellikle duvara montaj veya sürgülü vanalarla birlikte kullanılır. Tırnaklı kelepçeler yardımıyla üzerine bir ISO-K flanş sabitlenebilir. Tırnaklı kelepçeler, dişli kör delikler ve ayrıca cıvata delikleri için mevcuttur.

O-ring, flanş üzerindeki bir yivde bulunuyorsa, flanşları bir merkezleme halkası olmadan bağlamak mümkündür. Ancak bu durumda eşleştirilmiş uzunlukta kıskaçlı kelepçeler kullanılmalıdır.

Ürün Özellikleri
  • Aluminyum ve Paslanmaz Çelik malzeme
  • CNC işleme
  • Vakum Garantisi
  • Uygulamalarınıza özel üretim.
Açıklama

Talep ettiğiniz boyutlarda üretimimiz mevcuttur. Stok durumu ve malzeme kontrolü için lütfen iletişime geçiniz.

Bize Sorabilirsiniz

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Yasin Özkan
Yasin Özkan
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?