trende

Electrical Feedthroughs

15.12.2020
368
Electrical Feedthroughs

Elektrik geçişleri, elektrik gücünün hermetik bir haznenin içine veya dışına aktarılmasını sağlayan bileşenlerdir. Elektrik geçişleri, metal-seramik bağlantılardan oluşurken, seramik, iletken ile bağlantı flanşı arasında bir elektrik yalıtkanı görevi görür. Yüksek ve ultra yüksek vakumda sızdırmazlık sağlamaya ek olarak, birçok besleme geçişinin yüksek veya kriyojenik sıcaklıklara, yüksek basınca ve agresif kimyasallara dirençli olması gerekir. Geniş uygulama yelpazesi nedeniyle farklı çalışma koşulları için çok sayıda ilerleme sunuyoruz. Uygun beslemenin seçiminde size memnuniyetle yardımcı oluruz. Lütfen bizimle iletişime geçin

Multipin Feedthroughs with Plug Connectors

Multipin geçişleri en az iki iletken içerir ve hava tarafında bir fiş konektörü kabul edecek şekilde tasarlanmıştır. Bazı tasarım varyasyonları, vakumlu yan fiş konektörüne de izin verir. Beslemeler, birkaç elektrik sinyalinin yerden tasarruf sağlayan vakuma aktarımı için idealdir.

Bu bölüm, 500 V ila 12 kV voltajlar için 41 adede kadar kontaklı çok çeşitli dairesel çok girişli geçişler içerir. Çok yaygın olarak kullanılan oval şekilli SUB D geçişleri, küçük bir alanda 9 ila 50 kontak sağlar. Mikro D geçişleri, SUB D geçişlerine çok benzer, ancak daha da küçük bir alanda 9 ila 51 kontak ile daha kompakttır ve maksimum alan ve ağırlık tasarrufu sağlar.


Compact Power Feedthroughs

Kompakt güç geçişleri 4 ila 12 kontaklı olarak mevcuttur ve küçük kurulum boyutları, tam UHV uyumluluğu ve her iki taraftaki fişlerle birlikte kullanılabilirlik ile karakterize edilir. Bazı versiyonlar, 500 V ile 1000 V arasındaki voltajlarda pim başına 10 A üzerindeki akımlarla şarj edilebilir. Kompakt güç geçişleri, özellikle küçük bir besleme çapının çok önemli olduğu durumlarda kullanılır. Ek olarak, yüksek vakumlu uygulamalar veya kaynağın bir seçenek olmadığı durumlar için, O-ring contalı ve vakum tarafında lehim kabı kontaklı taban plakası versiyonları da mevcuttur.


Sub D Feedthroughs

Sub D tipi geçişler, kapalı alanda çok sayıda kontak sağlar. Kontaklar MIL-C-24308’e göre düzenlenmiştir. Hava tarafı ve vakum tarafı tapaları mevcuttur.


Circular Connectors

Bu alt bölüm, yaygın dairesel fiş konnektörler için çeşitli standartlara göre dairesel arayüzlere sahip geniş bir geçiş yelpazesini içerir. Bazı versiyonlar hava tarafı ve vakum tarafı tapası ile kullanılabilir. Ayrıca, 12 kV’a kadar yüksek voltaj veya 46 A’ya kadar yüksek akımlar için versiyonlar mevcuttur


USB Feedthroughs

USB beslememiz iki versiyonda mevcuttur – USB 2.0 konektörü / fişi ve USB 2.0 soketi / soketi. USB 2.0 soket / soket versiyonu için, vakum uyumlu bir USB 2.0 kablosu mevcuttur.


Coaxial Feedthroughs

Koaksiyel geçişler, aralarında bir alümina veya cam seramik izolatör ile birbirinden elektriksel olarak izole edilmiş iki eşmerkezli iletken yolundan oluşur. İç pim şeklindeki iletken, akım taşıma kontağı görevi görür ve genellikle topraklama potansiyeline (“topraklanmış kalkan”) sahip boru şeklinde bir dış iletken ile çevrilidir. Dış iletken, iç iletkeni dışarıdan gelen elektromanyetik girişim etkilerinden korur. Ayrıca, çeşitli koaksiyel geçişler için topraklanmamış (“yüzer”) blendajlı ve / veya eşleştirilmiş 50 Ohm empedanslı ürün varyasyonları da sunuyoruz. Koaksiyel geçişler evrensel olarak kullanılabilir ve özellikle 10 GHz’e ve hatta ötesine kadar yüksek frekanslı sinyalleri iletmek için uygulanır.

Adesis, alt minyatür- (SMA), minyatür- (BNC, MHV, SHV) ve orta boy (N, HN) tipi dahil olmak üzere endüstri standardı koaksiyel geçişler sunar. 500 V ile 20 kV arasındaki bir voltaj aralığını kapsar. Çoğu tür için çift uçlu modeller ve vakum uyumlu fiş konektörleri mevcuttur.


Power and High Voltage Feedthroughs

Bu bölümdeki geçişler, yüksek voltaj ve / veya yüksek akımın geniş bir uygulama yelpazesi boyunca hermetik bir odaya iletilmesini sağlar. Tasarımlar, teknik özelliklerine ve gereksinimlerine bağlı olarak önemli ölçüde değişir. Hava tarafı seramik yüzey, yüzey kirlenmesini azaltmak ve kaçak akım direncini artırmak için çoğunlukla yüksek sıcaklıkta bir cam kaplama ile kaplanmıştır.

Maksimum aktarılabilir voltaj 100 kV, maksimum akım 800 A’dır.İstek üzerine, 1000 A’ya kadar işleme kapasitesine sahip sıvı soğutmalı yüksek güç beslemesi de sunuyoruz. Sıvı soğutmalı beslemeler tipik olarak topraklanmış, kapalı soğutma sistemlerinde ve deiyonize su veya etilen glikol gibi iletken soğutucular.

Açıklama

Uygulamalarınıza özel bağlantılarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin
Electron-Optical Components
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Yasin Özkan
Yasin Özkan
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?